
Concordia ontvangt Duits orkest voor dubbelconcert
Algemeen 950 keer gelezenBergschenhoek - In 2024 ging het toen 85-jarige Concordia op concertreis naar het Zwarte Woud. De fanfare gaf daar vier concerten waaronder een dubbelconcert met de Trachtenkapelle Simonswald. Als dank voor een perfect georganiseerd concert nodigde Concordia toen deze vereniging uit voor een tegenbezoek aan Bergschenhoek. De Trachtkapelle liet daar geen gras over groeien. Al na drie weken meldde zij zich met de vraag of het tegenbezoek dan al tijdens Hemelvaart 2025 kon plaatsvinden.
Uiteraard zijn zij welkom. Immers wie A zegt moet ook B zeggen. Van donderdag 29 mei tot zondag 1 juni zullen de muzikanten onze regio bezoeken. Vanuit hun hotel in Delft zullen zij uitstapjes maken naar onder andere Rotterdam, rondvaart in de haven en naar Scheveningen, al waar er bij mooi weer op de Boulevard bij de entree van De Pier een concert zal worden gegeven. En zo zal dit orkest op zaterdagavond 31 mei dus te gast zijn bij Concordia. In ons prachtige gemeentehuis wordt een trippelconcert gegeven met medewerking van de slagwerkgroep MPB en het fanfareorkest van Concordia. Het wordt dit op zeker een gevarieerde avond waar alle medewerkenden hun beste muzikale kunnen onder de titel Simonswald aan Zee over de bühne zullen brengen. Na het bijzonder geslaagde Lenteconcert van 15 maart jl. met onder andere de solist Thomas Heikoop op trompet, lijkt het bijna onmogelijk dat Concordia dit Lenteconcert nog zal kunnen overtreffen. Toch gaan ze het met de drie deelnemende orkesten proberen. Het programma zal zeker aansprekend zijn. Wederom zullen de beide dirigenten van Concordia, Paul van Gils en Vincent Houdijk, op respectievelijk trompet en vibrafoon, hun medewerking als solist verlenen. Maar ook het harmonieorkest uit Simonswald heeft naar verluidt muzikale verrassingen ingestudeerd.
Direct na afloop van het concert start in de Cultuurfabriek de afterparty. Alle muzikanten van Concordia en TK Simonswald, maar ook het gehele publiek wordt daarvoor uitgenodigd. De afterparty zit dus in de prijs van het concert inbegrepen. Met medewerking van de Tiroler band “Keine Ahnung” uit Pijnacker belooft dit een feestelijke afsluiting te worden van zowel het concert als ook de reis van de Trachtenkapelle Simonswald aan Nederland.
Zaterdagavond 31 mei, aanvang 19.30 uur, inloop 18.45 uur. Gemeentehuis Lansingerland, Tobias Asserlaan 1, Bergschenhoek. Kaarten à 14 euro via www.cultuurproeverij.nl of aan de zaal 15 euro.















