
Bouw eerste appartementen Gouden Zwaan officieel gestart
Algemeen 96 keer gelezenBerkel en Rodenrijs – De bouw van de eerste fase van woonproject Gouden Zwaan is officieel gestart. Het moment werd op 21 mei feestelijk gevierd in aanwezigheid van toekomstige bewoners, betrokken partners en vertegenwoordigers van de gemeente Lansingerland.
In deze eerste fase worden 34 appartementen, 32 sociale huurwoningen voor woningcorporatie 3B Wonen en een maatschappelijke ruimte gerealiseerd. Daarmee gaat de ontwikkeling van het laatste deelgebied van de wijk Gouden Buurten van start. Het project wordt uitgevoerd door Gouden Buurten III C.V., een samenwerking tussen Kavel Vastgoed en Amvest, met aannemer VAN MIERLO als bouwer.
Tijdens de bijeenkomst werd stilgestaan bij de samenwerking tussen de verschillende partijen en de totstandkoming van het project. Vervolgens verplaatste het gezelschap zich naar de bouwplaats voor een symbolisch moment. Wethouder Simon Fortuyn onthulde daar samen met toekomstige bewoners en projectdirecteuren de naam van het eerste appartementengebouw: De Remise. Onder tromgeroffel verscheen de naam officieel in beeld.
Gouden Zwaan vormt het laatste onderdeel van de gebiedsontwikkeling Gouden Buurten, die de afgelopen jaren is uitgegroeid tot een populaire woonwijk in Lansingerland. In totaal worden in het nieuwe deelgebied 355 woningen gerealiseerd.
De nieuwe buurt verrijst aan de rand van de Groenzoom en ligt op korte afstand van het Westpolderplein en de RandstadRail. Volgens de ontwikkelaars staat een groene en ruim opgezette woonomgeving centraal. Het plan omvat brede lanen, groene hofjes, wandelpaden, natuurlijke speelplekken en een centrale parkzone die ruimte biedt voor ontmoeting tussen bewoners.
Met de start van de bouw van De Remise krijgt Gouden Zwaan steeds meer vorm en komt de voltooiing van Gouden Buurten een stap dichterbij.















