
Excelsior Maassluis houdt TOGB van derde overwinning op rij af
Sport 104 keer gelezenBerkel en Rodenrijs - Voor zowel Excelsior Maassluis als TOGB stond er zaterdag veel op het spel. De thuisploeg wilde aangehaakt blijven bij de kopgroep van de Derde Divisie B, terwijl TOGB na twee zeges op Achilles Veen en RBC de opmars richting de middenmoot wilde voortzetten. Die derde overwinning op rij kwam er niet. Ondanks een uitstekende wedstrijd van de ploeg van trainer Vink trok Excelsior Maassluis uiteindelijk met 3-0 aan het langste eind.
De uitslag doet vermoeden dat de wedstrijd eenrichtingsverkeer was, maar niets was minder waar. TOGB voetbalde brutaal mee en liet opnieuw zien zich ook tegen een topploeg prima staande te kunnen houden. Het verschil zat, zoals zo vaak op dit niveau, in de effectiviteit voor het doel. Halverwege de eerste helft sloeg de thuisploeg voor het eerst toe. Een vloeiende aanval werd in de 26e minuut afgerond door Youssef Al Abd Al Hamd, die doelman Giovanni van der Schans kansloos liet: 1-0.
Na rust bleef TOGB zoeken naar de gelijkmaker, maar opnieuw was het Excelsior Maassluis dat toesloeg. Uitgerekend oud-TOGB’er Wouter Vermeer vergrootte na 61 minuten de marge naar 2-0 en zette de thuisploeg daarmee stevig in het zadel. TOGB bleef knokken voor een beter resultaat, maar zag de definitieve beslissing negen minuten voor tijd vallen. Opnieuw was het Al Abd Al Hamd die aan het einde van een snelle aanval koel afrondde en met zijn tweede treffer van de middag alle Lansingerlandse aspiraties beëindigde: 3-0. Toch hoeft TOGB na de nederlaag niet bij de pakken neer te zitten. De ploeg liet ook in Maassluis zien dat het zich kan meten met de bovenste ploegen van de competitie. Het spel was verzorgd en energiek, maar voor een goed resultaat zal de ploeg van Vink in de beslissende momenten voor het vijandelijke doel scherper moeten zijn.
Komende zaterdag wacht alweer een interessante krachtmeting. Op eigen veld ontvangt TOGB het eveneens wisselvallig presterende VVSB. De Noordwijkerhouters staan, net als TOGB, lager op de ranglijst dan vooraf werd verwacht. De herinneringen aan de vorige ontmoeting zijn in ieder geval nog levendig. Vorig seizoen maakten beide teams er een waar spektakelstuk van dat uiteindelijk in een sensationele 4-4 eindigde. Als beide ploegen dat kunstje opnieuw weten te herhalen, kunnen de toeschouwers zich opnieuw opmaken voor een middag vol doelpunten.















