
Kinderen zetten zich in voor leeftijdgenoten in Bangladesh
Algemeen 107 keer gelezenBergschenhoek – “Papa, schiet op! Ik wil samen met mijn school rennen.” Max staat te popelen om aan zijn volgende ronde te beginnen. Zijn vader lacht en probeert hem bij te houden. Overal om hen heen rennen kinderen in gekleurde shirts voorbij. Muziek klinkt langs het parcours en bij de kraampjes worden opnieuw stempels uitgedeeld. De 37e BESOS-sponsorloop groeide woensdagavond 16 september uit tot een sportief en gezellig feest met een serieus doel.
Aan de sponsorloop over de Beukvaren en Waghenaerdreef deden dit jaar 261 kinderen mee. Alle basisscholen uit Bergschenhoek waren vertegenwoordigd en iedere school had een eigen kraampje langs de route. Daar konden de kinderen na ieder gelopen rondje een stempel laten zetten. Voorzitter John Kelder keek tevreden naar het kleurrijke gezelschap. “Het geeft altijd energie om al die kinderen te zien rennen. Je bent er een jaar mee bezig en dan zie je alles samenkomen. Het was weer een groot feest.” Burgemeester Rik van der Linden gaf het officiële startsein. Hij nam daarna uitgebreid de tijd om alle schoolkraampjes te bezoeken. Bij ieder kraampje voorzag hij persoonlijk de kaarten van enkele kinderen van een stempel. Sommige kinderen kozen direct voor een stevig tempo, terwijl anderen samen met klasgenoten of hun ouders het parcours aflegden. Langs de kant werden zij aangemoedigd. De muziek hielp om de energie erin te houden en rond de kraampjes was het voortdurend een komen en gaan van hijgende, lachende en enthousiaste deelnemers. Max wist precies wat hij het leukste vond: “Zo hard als ik kan rondjes rennen”, zei hij uitgelaten. Voorafgaand aan de loop waren de kinderen langs de deuren gegaan om sponsors te zoeken. Die konden een vast bedrag toezeggen of voor ieder gelopen rondje een bedrag doneren. Na de sponsorloop gaan de kinderen opnieuw bij hen langs om het geld op te halen. De opbrengst wordt vervolgens via de scholen ingeleverd.
Het ingezamelde geld is dit jaar bestemd voor Stichting PhySCI, die zich in Bangladesh inzet voor kinderen met een beperking. Onder de bezoekers bevond zich een delegatie uit het land zelf. Voor Mona was het de eerste keer dat zij in Nederland was. Ze was onder de indruk van de organisatie en vooral dankbaar dat zoveel mensen bereid zijn geld te doneren en anderen te helpen. Volgens voorzitter Ria Schmitz van PhySCI waren de bezoekers in Nederland voor een werkbezoek. Zij bezochten verschillende plaatsen waar kinderen met een beperking onderwijs, zorg, therapie of dagbesteding krijgen. Door zelf te zien hoe dat hier wordt georganiseerd, kunnen zij ideeën en ervaringen meenemen naar Bangladesh. De opbrengst ondersteunt een project voor inclusief onderwijs. PhySCI bereidt kinderen met een beperking voor op een plaats op school en begeleidt hen daarna verder. De stichting begon ooit met achttien kinderen en bereikt er inmiddels ongeveer 450. Zij krijgen onder meer therapie, medicijnen en hulpmiddelen. Ook hun gezinnen worden ondersteund, omdat niet alleen de kinderen maar vaak het hele gezin met uitsluiting te maken krijgt. Schmitz benadrukte dat PhySCI een kleine stichting is. Vrijwilligers betalen hun reis- en verblijfskosten zelf. Zelf verblijft zij jaarlijks zes tot acht weken in Bangladesh om de projecten te volgen.
Op 12 oktober wordt het sponsorgeld ingezameld. De definitieve opbrengst wordt eind oktober verwacht. Ook over de toekomst kwam goed nieuws. Door een tekort aan bestuursleden en vrijwilligers leek deze editie mogelijk de laatste te worden. Inmiddels hebben zich twee nieuwe vrijwilligers aangesloten en bestaat de organisatie uit vier mensen. Als het aan voorzitter John Kelder ligt, kunnen de kinderen volgend jaar dus opnieuw hun hardloopschoenen aantrekken voor de 38e BESOS-loop.















