Gitarist Izhar Elias, altvioliste Asdís Valdimarsdóttir en cellist Michael Stirling (v.l.n.r.). Violiste Quirine Scheffers ziet u op de foto onderaan dit artikel.
Gitarist Izhar Elias, altvioliste Asdís Valdimarsdóttir en cellist Michael Stirling (v.l.n.r.). Violiste Quirine Scheffers ziet u op de foto onderaan dit artikel.

Laatste concert van dit seizoen in reeks Klassiek aan het Lint

Algemeen 77 keer gelezen

Berkel en Rodenrijs - Op 16 mei wordt de concertreeks van Klassiek aan het Lint stijlvol afgesloten op de gebruikelijke locatie, de Onze-Lieve-Vrouw Geboortekerk aan de Noordeindseweg 102 in Berkel en Rodenrijs. Op het programma staat een optreden van het Brunsvik String Trio en gitarist Izhar Elias.

Door Ingrid Leegsma

Quirine Scheffers, een van de initiatiefnemers van Klassiek aan het Lint, maakt als violiste deel uit van het trio. Zij is tevens eerste plaatsvervangend concertmeester  bij het Rotterdams Philharmonisch Orkest.  

Altvioliste Asdís Valdimarsdóttir uit Reykjavik speelt op vele prestigieuze festivals en heeft een voorliefde voor kamermuziek. Cellist Michael Stirling speelde in vele ensembles en is regelmatig gastsolist bij beroemde orkesten. Izhar Elias is een internationaal erkend klassiek gitarist, een specialist in oude muziek en kamermuziek. 

Italiaans

Quirine vertelt: “Het Brunsvik String Trio is ontstaan in 2010. De samenwerking met Izhar gaat ook al ver terug. De combinatie van strijkers en gitaar werkt heel goed. Dit soort kamermuziek komt mooi tot zijn recht in de kerk, omdat het wat intiemer is.”
De sfeer van het programma is licht klassiek, echt Italiaans, theatraal en virtuoos. Elk instrument wordt in de compositie uitgelicht door een solo.

Vertelling

Quirine: “Tussendoor vertel ik iets over de muziek, de componist en de periode waarin het ontstaan is. Er staan onder andere verschillende stukken van Paganini op het programma. Hij heeft veel kamermuziek gecomponeerd, hij speelde zelf viool en gitaar. Heel virtuoos, men noemde hem “als door de duivel bezeten”. Ik vertel ook iets over het programma van volgend seizoen. We hebben dan weer bijzondere talenten met instrumenten die we hier nog niet eerder gehoord hebben, zoals trombone, klarinet, fluit en piccolo.” 

Jong en getalenteerd

De concerten van Klassiek aan het Lint zijn sinds drie jaar een groot succes in Lansingerland.
Quirine vertelt wat haar idee erachter was: “Het leek me leuk om een podium te bieden aan jonge getalenteerde musici in Lansingerland en dit aan het publiek in deze regio te presenteren. In samenwerking met Ria van der Burg van Cultuur aan het Lint ontstond het initiatief. Omdat ik lesgeef aan het conservatorium in Den Haag en bij Codarts in Rotterdam, en omdat ik regelmatig jurylid ben bij muziekconcoursen kom ik vaak in contact met jonge musici. Bijzondere talenten kunnen zich dan op deze mooie locatie presenteren en podiumervaring opdoen. We hebben al veel jonge talenten gezien die een mooie ontwikkeling hebben doorgemaakt. Inmiddels treden ze op veel plaatsen op. Dat is iets om trots op te zijn.”

Aanvang 20.00 uur. Na afloop is er gelegenheid om de musici te ontmoeten voor een ‘meet and greet’.
Kaarten à € 18,- zijn verkrijgbaar bij Van Atten en Van den IJssel in Berkel en Rodenrijs, Bik in Bergschenhoek en Verbakel in Bleiswijk. Of online te bestellen via www.cultuuraanhetlint.nl. Eeen E-jongerenticket t/m 26 jaar kost € 12,-.

Violiste Quirine Scheffers.
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Het laatste nieuws

Bridgen is uitdagend, maar zeker ook erg gezellig.
Bridgecursus voor beginners in zalencentrum Rehoboth Algemeen 23 minuten geleden
Gitarist Izhar Elias, altvioliste Asdís Valdimarsdóttir en cellist Michael Stirling (v.l.n.r.). Violiste Quirine Scheffers ziet u op de foto onderaan dit artikel.
Laatste concert van dit seizoen in reeks Klassiek aan het Lint Algemeen 1 uur geleden
Klauteren, rollen en samenwerken om obstakels te overwinnen. (Foto: Bert Vonk)
Mercy Ships Obstacle Run Algemeen 15 uur geleden
Afbeelding
Leefbaar 3B en CDA kiezen voor vier wethouders Politiek 18 uur geleden 2
Dames 1 is met het behalen van het kampioenschap terug in de 3e divisie.
Vier kampioenschappen voor Volley2b Lansingerland Algemeen 19 uur geleden
Met deze gezellige dag hoopt De Oudelandse Hof ook vrijwilligers te werven.
Gezellige OranjeSnuffelMarkt in De Oudelandse Hof Algemeen 21 uur geleden

Uit de krant