Christiaan staat op de 59e plek van de VVD-kieslijst.
Christiaan staat op de 59e plek van de VVD-kieslijst.

VVD’er brengt Lansingerland naar Den Haag

Algemeen 1.065 keer gelezen

Bleiswijk - Christiaan Toussaint is inwoner van Bleiswijk en VVD-raadslid in Lansingerland, waar hij zitting heeft in diverse commissies en woordvoerder is van Mobiliteit en Buitenruimte. Hij staat bij de komende Tweede Kamerverkiezingen op de kieslijst van de VVD. In een kort interview stelt hij zich voor en spreek ik met hem over verleden, heden en toekomst.

Toussaint is opgegroeid in Den Haag en vanaf zijn derde jaar opgegroeid in een eenoudergezin. Hij vertelt: “Mijn moeder heeft keihard gewerkt en in zichzelf geïnvesteerd. Dit harde werken bracht niet altijd de beloning en het resultaat dat je zou verwachten, omdat het gevolg daarvan was dat er allerlei subsidies en toeslagen wegvielen. Maar mijn moeder ging door en heeft nu haar master pedagogiek. De ervaringen uit mijn jeugd hebben van mij een echte liberaal gemaakt. Ik vind een sociaal vangnet in onze maatschappij absoluut noodzakelijk, maar mensen die investeren, risico nemen en keihard werken, mogen daar best de vruchten van plukken. Om voor dit laatste op te komen zie ik de politiek als een mogelijkheid.” Toussaint geeft momenteel les op het mboRijnland in Zoetermeer. “Ik geef daar les in rekenen, zo heet dat tegenwoordig, en zorg voor contacten en leertrajecten met leerbedrijven”, vertelt hij. “Daarnaast ben ik hoofdtrainer bij het opleidingsinstituut van de VVD, de Haya van Somerenstichting. Ik geef daar trainingen en stel opleidingsprogramma’s samen. En ik ben uiteraard ook raadslid binnen de gemeente Lansingerland.” Hoe ziet Toussaint zichzelf als mens en als politicus? “Ik zie mijzelf als een betrokken mens met een pragmatische aanpak”, antwoordt hij. “Ik ben een doener, met herkenbare, duidelijke taal en iemand die vasthoudt tot een dossier is opgelost. En ik ben een echt verbinder. Tussen inwoners, ondernemers en de politiek.” Toussaint is niet direct verkiesbaar op de 59e plek, maar heeft zat ambitie: “Om te beginnen zie ik het als een grote eer om op de lijst te staan en bij te dragen aan een goed resultaat. Het is bijzonder om het vertrouwen te krijgen van de partij en van binnenuit mee te werken aan de landelijke campagne. Ik wil me inzetten voor een rechtvaardiger en veiliger Nederland met minder regeldruk. Werken moet weer lonen, verantwoordelijkheid moet worden beloond. Daar blijf ik me voor inzetten. Ik denk dat ik zeker ook specifiek iets voor Lansingerland kan betekenen. Denk aan goede en veilige wegen binnen onze gemeente en dat regels versoepeld worden zodat de geplande woningen eindelijk gebouwd kunnen worden voor onze starters en ouderen in Lansingerland.”

Christiaan Toussaint staat op de 59e plek van de kieslijst, maar als u overweegt om op de VVD te stemmen, waarom dan niet op een jonge volksvertegenwoordiger uit Lansingerland?

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant