Bleiswijker Jan van Giessen zwaait af bij het Huttendorp.
Bleiswijker Jan van Giessen zwaait af bij het Huttendorp.

Jan van Giessen neemt na 29 jaar afscheid van Huttendorp

Algemeen 1.094 keer gelezen

Bleiswijk - Negenentwintig jaar geleden bouwde hij, samen met zijn zoon, een hut tijdens het Huttendorp. Er werd toen gevraagd of hij in het bestuur wilde komen en vanaf die tijd heeft hij het Huttendorp nooit meer los gelaten: “Het is mijn kindje geworden en gebleven”, zegt hij geëmotioneerd.

Als echte Bleiswijker had Jan van Giessen contact met tuinders vanwege zijn beroep: vrachtwagenchauffeur. In al die jaren kreeg hij het volste vertrouwen van alle tuinders en wist ieder jaar het nodige ‘los te peuteren’ als sponsoring van het Huttendorp. Vooral fruit zoals tomaten, komkommers, broodjes, beleg en dergelijke waren er ieder jaar. “We zijn begonnen in een legertent aan de Götzenhainsingel en in de loop der jaren werd het steeds professioneler.” Jan heeft anderen voorbereid om het stokje over te nemen. “Ik vind het goed zo, al zal ik wel contact houden, ook met de sponsors. Ik blijf het Huttendorp steunen! Ook zijn echtgenote is er altijd bij betrokken geweest. “Ze smeerde ieder jaar de broodjes voor de gezamenlijke lunch en mijn twee dochters zitten ook in het bestuur”, zegt hij met enige trots. ”Ik hoop dat het Huttendorp blijft bestaan, want er is in Bleiswijk op zich niet zo veel vertier voor de jeugd!”

Erg jammer vindt hij het dat hij afscheid heeft moeten nemen en er toch nog een nare gebeurtenis plaats vond door jongeren die het feest kwamen verstoren. “Ik heb dit in al die jaren nooit meegemaakt. Blijkt eens te meer dat er wat meer aandacht moet komen voor jongeren in onze kern, anders gaan ze zich lopen vervelen met alle gevolgen van dien.” Als aandenken kreeg hij een hamer overhandigd. Zeer gemeend: “Ik vond het wel moeilijk om afscheid te nemen, maar het bestuur gaat gewoon verder en ik heb er alle vertrouwen in dat het goed gaat.”

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant