Dit jaar was het thema Japan. (Foto: John Hofman)
Dit jaar was het thema Japan. (Foto: John Hofman)

Vierhonderd kinderen bouwen aan onvergetelijk Huttendorp

Algemeen 155 keer gelezen

Bleiswijk - Onder luid gejuich stormden maandag 24 augustus zo’n vierhonderd kinderen met hun ouders, oma of opa het terrein op waar het Huttendorp 2026 plaatsvond. De verstoring door een groep onbenullen in 2025 tijdens het overnachten in de zelfgebouwde hutten, heeft geen enkele invloed gehad op de gezelligheid die er dit jaar gelijk weer was. Het aantal kinderen dat zich voor Huttendorp had opgegeven, was deze keer zelfs hoger dan vorig jaar: vierhonderd maar liefst. Een prachtig begin van vier dagen feest!

“Er hadden zich nu ook meer ouders aangemeld om donderdagnacht, tijdens het slaapfestijn, bij de kinderen te blijven”, aldus een enthousiaste voorzitter Ruben na afloop. Maar donderdagavond 27 augustus kwam er een code geel voor wat betreft het weer en hebben we met de Veiligheidsregio besloten het slaapfestijn af te blazen. Uiteraard waren de kinderen teleurgesteld, maar veiligheid gaat voor alles. De samenwerking met de gemeente, politie en Veiligheidsregio is dit jaar voortreffelijk gegaan en we waren allemaal nog meer alert dan vorig jaar.” Het thema dit keer was Japan. Ieder jaar kiest het bestuur een ander land. Tijdens het timmeren en zagen, kwam het thema steeds meer in beeld. Sommige kinderen maakten er echt iets geweldigs van, uiteraard geholpen door ouders, oma en opa. Het viel deze keer op, dat er heel veel moeders de hamer ter hand hadden genomen. “We hadden de luxe dat we dit jaar heel veel, meest jonge vrijwilligers, zo rond de twintig, mochten verwelkomen”, aldus Ruben (33), die zich er alweer 25 jaar voor inzet, waarvan hij 14 jaar voorzitter is. “En ik plak er nog wat jaren aan vast”, zegt hij vol overtuiging. “Je krijgt er zoveel moois voor terug.”

Nog meer activiteiten

Dinsdag 25 augustus was er onder meer een watergevecht voor de Bleiswijkse jeugd. Ook gingen ze kanoën op de vijvers achter ’t Zeeltje. Op woensdag deden ze enthousiast mee met een survival. Alle dagen kon er worden geknutseld of een spel worden gedaan. Donderdagavond was er tenslotte het ‘diner’ voor zowel de kinderen, als de vrijwilligers en uiteraard hoorden daar de hamburgers, fruit en krentenbollen bij. Huttendorp 2026 is weer voorbij en mede mogelijk gemaakt dankzij de vele sponsors, waarvoor hartelijk dank. Op pagina 25 van deze krant meer foto’s van het Huttendorp.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant