Wietse en Reinder van der Bas, twee nog jonge leden van Zwemvereniging De Watervogels.
Wietse en Reinder van der Bas, twee nog jonge leden van Zwemvereniging De Watervogels.

Leden De Watervogels zwemmen "NK" onder 12

Bergschenhoek - Vorige week zaterdag kwamen twee jeugdleden van zwemvereniging De Watervogels in actie tijdens de Speedo Jaargangfinale in Leiden.

Deze wedstrijd staat bekend als het NK voor kinderen onder de 12 jaar. Alleen de twintig snelste zwemmers per leeftijdsjaar plaatsen zich. In de onder 10 categorie worden de jaargangen 2016 en 2017 gecombineerd. Reinder van der Bas kwam uit op drie afstanden en behoort daarmee tot de nationale top van zijn jaargang. Wietse van der Bas zwom één afstand en leverde een knappe prestatie: als enige achtjarige mocht hij meedoen en eindigde als veertiende.
Zwemvereniging De Watervogels heeft nog meer goed nieuws te melden. Van 29 juni tot en met 3 juli wordt de Zwem4Daagse gehouden in het buitenbad van Zwembad De Windas. Naast de eigen leden is iedereen (met minimaal zwemdiploma B) van harte welkom. Met je deelname draag je bovendien bij aan een goed doel (later te bepalen). De Zwem4Daagse is een jaarlijks activiteit die De Watervogels organiseert met Sportfondsen Lansingerland en Zwembad De Windas. Men zwemt verspreid over vijf dagen op vier avonden een afstand van 250, 500 of 1000 meter. Op de vierde dag ontvangen alle deelnemers een medaille. Meer informatie volgt binnenkort, o.a. via www.zvdewatervogels.nl en De Heraut.