Proosten op Casa Cadanza. (Foto: John Hofman)
Proosten op Casa Cadanza. (Foto: John Hofman)

Hoogste punt cultuurhuis
Casa Cadanza bereikt

Berkel en Rodenrijs - Een jaar geleden ging de eerste paal voor Cultuurhuis Casa Cadanza de grond in en exact een jaar later, op vrijdag 14 februari, Valentijnsdag, werd gevierd dat het hoogste punt van de bouw was bereikt. In een grote partytent werden de genodigden ontvangen om dit feestelijk te vieren. “Casa Cadanza is er straks voor alle inwoners van Lansingerland”, aldus wethouder Titia Cnossen in haar toespraak.

Door John Hofman

Bij binnenkomst konden de genodigden een prijsvraag invullen wat de juiste hoogte van het gebouw was. Drie personen zaten er dicht bij. Zij kregen twee toegangskaarten voor een voorstelling van de presentator/cabaretier Pieter Jouke die middag. Hij wees de toehoorders erop, dat het precies ‘op de dag van de liefde’ werd gevierd en vroeg meteen aan de wethouder wat de meerwaarde was van een cultuurhuis als Casa Cadanza. “Omdat we een groeiende gemeente zijn, hebben we de kracht van kunst en cultuur juist nu nodig”, antwoordde ze. “Het is een verrijking van onze gemeente en zal ons straks met elkaar verbinden. We hebben uiteraard al geruime tijd in de drie kernen mogelijkheden zoals Theater ’t Web in Bleiswijk, de Cultuurfabriek in Bergschenhoek en Cultuur aan het Lint In Berkel en Rodenrijs, waar ‘Casa Cadanza on Tour’ al enige tijd is begonnen met concerten en voorstellingen te geven, vooruitlopend op wat straks het Cultuurhuis heeft te bieden." De wethouder krijgt regelmatig enthousiaste reacties van mensen die deze On Tour bezoeken of volgen. "Een compliment voor Casa Cadanza is dus op z’n plaats voor het enthousiasmeren en inspireren van onze bewoners", vindt ze. Hoewel omwonenden uiteraard overlast van de bouw hebben (gehad), kijken ze toch uit naar de opening. Ze worden uitstekend via nieuwsbrieven op de hoogte gehouden door het Aannemersbedrijf van Batenburg uit Bergschenhoek. De wethouder bedankte de aannemer en allen die bij en rond de bouw zijn betrokken, zoals de beleidsadviseurs van de gemeente Lansingerland, de architecten van RPHS+ , het bestuur van Casa Cadanza en Ontwikkelcombinatie Berkel Centrum West, voor hun inzet en bijdragen. Inmiddels is bij de meeste mensen al bekend wat er allemaal in Casa Cadanza komt, zoals een theater, de bibliotheek, een stadscafé en een filmzaal.

Casa Cadanza ‘On Tour’

Directeur van Casa Cadanza, Corinne van Lelieveld, vond het vrijdag een feest van herkenning. Vanaf dag één dat ze in dienst trad, is ze voortvarend te werk gegaan met de onder meer de reeds genoemde Casa Cadanza On Tour en ze heeft volop ideeën voor het cultuurhuis als dit gereed is. "We kunnen ons straks onderdompelen in bijvoorbeeld een voorstelling, een concert of optreden en genieten van wat we te zien/horen krijgen”, zei ze enthousiast. Via een beamer liet ze nog even de inrichting van het gebouw voorbij komen. Ook aan de jongeren is gedacht, want zij zullen daar met elkaar kunnen chillen. Tot het zover is gaat On Tour gewoon door dus kunnen we steeds een keuze maken voor een middag of avondje uit. "Ontzettend veel succes allemaal met het toewerken naar de opening in 2026”, zei de wethouder tot slot. Elke genodigde kreeg na afloop een goodiebag mee naar huis.

Het hoogste punt van het gebouw is bereikt. (Foto: John Hofman)