Op zwarte staande bewakingscamera’s

Woensdag 15 januari werd bij de gemeente in de commissie vergadering algemene bestuur cameratoezicht besproken. De burgemeester vroeg om een reactie betreffende beleidsregels inzet cameratoezicht handhaving openbare orde, omdat hij formeel hiervoor verantwoordelijk voor is. 

In Lansingerland zijn er ook bewakingscamera’s gericht op het openbaar publiek toegankelijk gemeentelijk grondgebied. Dus ook langs de ZoRo-busbaan en busplatform OV-locatie Rodenrijs. Helaas staan deze camera’s al vanaf 2020 op zwart. In 2019 werd de AVG geïntroduceerd en en heeft de RET aan Lansingerland om toestemming gevraagd. Dat is jaren blijven liggen. BTL heeft via een WOO-procedure opheldering gekregen, maar nog steeds staan deze camera’s – circa 50k aan belastinggeld - op zwart. Daarom heb ik ingesproken in de commissievergadering. De hamvraag: waarom staan deze camera's op zwart? De burgemeester antwoordde: "Ik ben verantwoordelijk voor de camera’s in het kader van de handhaving openbare orde en niet voor de bewakingscamera’s. Ik ga de RET niet bellen." Na aandringen van CDA heeft de burgemeester toegezegd dat het college met een brief gaat komen. 

Ongeveer vier jaar lang heeft Lansingerland het nagelaten om daadwerkelijk een bijdrage te leveren aan de veiligheid van de burgers. Men had de RET moeten beantwoorden en controleren. Nu is er schijnveiligheid en wordt kapitaal vernietigd!

Karel Neelis,
Berkel en Rodenrijs

Nieuwkomers
participeren beter in lokale samenleving?

Ik ben zeer blij dat er iemand zeer wakker is geweest om in De Heraut van 22 januari in deze rubriek onder het kopje cynisme een mening te geven over iemand die op de voorpagina van 15 januari de volgende uitspraak deed: 'Ik kom mensen tegen die altijd commentaar leveren op en een mening hebben over asielzoekers en mensen met een andere kleur. Alleen vanavond zie ik hen hier niet.' Ja, je krijgt een hele eenzijdige voorpagina vol met hoe het eigenlijk moet gaan met nieuwkomers als ten eerste niet voldoende is laten weten dat er een dialoogbijeenkomst plaatsvindt en er vervolgens maar 46 deelnemers zijn, waarvan de neuzen allemaal dezelfde kant op staan. Dat daar dan ook nog een wethouder stevige taal uitslaat, is helemaal uit den boze. 

Men is volkomen voorbij gegaan aan de laatste uitslag van de verkiezingen, ook hier in Lansingerland werd de PVV de grootste partij. Dan weet je hoe de hazen lopen. De meeste 'andersdenkenden' over nieuwkomers zijn toch echt geen racist. Het zijn wellicht wél jongeren die al meer dan tien jaar bij pa en ma wonen. Zij zien graag dat er aan hen wordt gedacht, terwijl de volgende woning voor het zoveelste jaar aan hun neus voorbijgaat.

Onder het onderwerp 'locaties' op die bewuste voorpagina staat ook dat er vervolggesprekken zijn over dit onderwerp. Burgers worden uitgenodigd om met elkaar in gesprek te gaan over de mogelijke locaties, de huisvesting en het leven van de nieuwkomers in Lansingerland. Over al de drie genoemde punten zullen de oplettende burgers bakzeil halen. Als je een raad en college hebt die burgerparticipatie bij het grof vuil heeft gezet, kun je beter emigreren of verhuizen naar een gemeente waar geen nieuwkomers meer worden opgevangen, zoals Ridderkerk. 

Misschien schudt Trump de gehele wereld op, zodat er geen oorlogen meer zijn. Dan kunnen alle nieuwkomers rustig terug naar waar zij vandaan komen. En dan pas kunnen voor- en tegenstanders van nieuwkomers weer naast elkaar leven. 

Peter Munten, Bleiswijk