
Carla Beukers schrijft boeken over ongewenste kinderloosheid
AlgemeenBergschenhoek - Vorige week was het de Week van de Vruchtbaarheid, een week waarin aandacht is voor mensen bij wie kinderen krijgen niet vanzelfsprekend is. Gemiddeld heeft één op de zes stellen vruchtbaarheidsproblemen en zo’n vijf procent blijft ongewenst kinderloos. Heel veel mensen die maandenlang, soms zelfs jarenlang ziekenhuis in en ziekenhuis uit lopen. Bij wie het leven in de ‘wachtstand’ staat, omdat alles draait om het vervullen van die oerwens. Dat dit grote impact heeft op je leven, heeft Carla Beukers uit Bergschenhoek aan den lijve ondervonden. Verdeeld over achttien jaar, is zij zo’n vijftien jaar bezig geweest om haar kinderwens te vervullen, maar helaas is deze nooit uitgekomen.
Carla vindt het enorm belangrijk dat er meer aandacht voor vruchtbaarheidsproblemen komt, aangezien er nog veel onbegrip is. Ze snapt dat het voor mensen die dit zelf niet meemaken, moeilijk is om zich voor te stellen hoe het is als het elke maand maar niet lukt. Hoe het is om weer te horen dat iemand anders zwanger is en jij niet, om weer op kraambezoek te ‘moeten’ of de verhalen te horen van alle trotse (groot)ouders. Reacties als ‘Je moet er niet teveel mee bezig zijn’ of ‘Jullie kunnen lekker uitslapen’ worden dan ook snel gemaakt. Vaak goed bedoeld, maar het impliceert dat het verdriet er niet mag zijn en dat maakt het juist alleen maar moeilijker voor die ander. Carla: “Want het is niet zo dat de ander jou dat geluk niet gunt, hij of zij had het zichzelf alleen ook zo gegund!” Daarnaast zijn heel veel mensen die worstelen met hun kinderloosheid en hier moeilijk een weg in kunnen vinden. Zij moeten echt op zoek naar nieuwe zingeving, want hun leven zoals ze die voor zich zagen, gaat niet uitkomen. Het is dan ook vaak een hele zoektocht om te leren omgaan met deze gevoelens en naar manieren om gelukkig te zijn. Carla heeft dat geluk absoluut gevonden! Het gemis is er nog steeds, en dat mag ook, maar het neemt haar niet meer over. Carla: “Ik ben gelukkig met het leven dat ik heb en dat gun ik anderen ook!”
In de loop van de jaren ontstond bij Carla de behoefte om wat te doen met haar verhaal. Dit omdat ze zoveel vrouwen (en mannen) zag worstelen met hun kinderloosheid. Carla wilde laten zien dat het leven zónder kinderen ook echt mooi en vervullend kan zijn.
In 2017 heeft ze daarom het boek ‘De hoop voorbij’ uitgebracht. Een boek met 27 ervaringsverhalen, waaronder haar eigen verhaal, over ongewenste kinderloosheid. Om inzicht te geven, maar ook om te laten zien dat er voorbij de hoop nog zoveel moois is. Vorige week kwam haar tweede boek ‘Op zoek…’ uit. Dit is een inspiratiewerkboek voor mensen met een onvervulde kinderwens. Een boek dat mensen stap voor stap helpt bij hun zoektocht naar acceptatie en verwerking, maar ook naar het zoeken van nieuwe dromen en naar manieren om weer gelukkig te zijn. Carla heeft alles wat haar heeft geholpen in haar hele verwerkingsproces, gebundeld tot een inspiratiewerkboek vol met praktische opdrachten en inspirerende teksten, gedichten, quotes en tips. Een deel van de onderwerpen is uitgewerkt door zes gespecialiseerde coaches/therapeuten die hun eigen expertise hebben ingezet om mooie opdrachten te schrijven, wat zorgt voor nog meer diversiteit en diepgang. Carla: “Ik ben énorm trots op het eindresultaat. ‘Op zoek…’ is echt een boek geworden dat ik zelf had willen hebben toen ik midden in mijn verwerkingsproces zat. Ik hoop dat mijn boeken mensen kunnen inspireren en in kunnen laten zien dat je ook zonder kinderen gelukkig kunt zijn! Daarnaast hoop ik echt dat er meer begrip komt voor dit verborgen verdriet.”
‘Op zoek…’ én ‘De hoop voorbij’ zijn te koop bij Kantoorboekhandel van Atten, ‘Op zoek…’ is ook te koop bij Primera Bergschenhoek.
Beide boeken zijn ook te bestellen via de website van Carla Beukers: www.kinderloosonvervuld.nl.















