maandag 24 februari 2020 | week 09
Home » Lezersschrijven » Schokkend

Schokkend

Het toewijzen van een standplaats bij de Visch is al maanden het gesprek van de dag. De vele ingezonden brieven liegen er niet om. Het probleem is volledig geëscaleerd door toedoen van wethouder Arends. Afgelopen woensdag beluisterde ik via de webcam de vergadering van de Raadsommissie Algemeen Bestuur. Een aanrader, u kunt die nog steeds terugluisteren via de website van de gemeente. Het beeld wat daaruit ontstaat is ronduit schokkend. De wethouder betoogde met veel gevoel voor drama dat zij alles heeft gedaan om problemen te voorkomen en ieder in zijn recht te laten. Duidelijk werd echter, dat zij de adviezen van de winkeliersvereniging stelselmatig heeft genegeerd, dat er alleen juridisch is gedacht en dat ze bovendien geen enkel zakelijk inzicht heeft. Een wethouder die nota bene de Economie van onze gemeente in haar portefeuille heeft! Dat bleek al in de afgelopen maanden, waar ze nooit aanwezig was bij de cruciale overleggen hierover. Door alle ophef is ze nu zélf gaan praten met de drie standplaatshouders, die Steentjes via een loterij hebben verdrongen van zijn plek bij de Visch. Drie personen van buiten onze gemeente, die door hun nering bovendien een rechtstreekse bedreiging zijn voor De Kaaswaag en Etos. In de commissie toonde de wethouder zich zeer verbaasd dat deze drie hun plek niet meer op willen geven. Met dezelfde naïviteit gaat ze nu ook in gesprek met de benadeelde winkeliers. Hen begrip vragen voor de gemaakte blunders. In de commissie gaf ze bovendien aan zich te ergeren aan de vele ingezonden brieven. Die belasten volgens haar het gevoelige proces. Triest dat ook onze gemeenteraad dit allemaal maar laat gebeuren. Blijkbaar heeft men nog niet door, dat ook andere Economie dossiers bij deze wethouder niet in goede handen zijn. Het wachten is op de volgende misser. Ook kun je je afvragen of de raadsleden het geldende standplaatsenbeleid wel hebben bestudeerd. Hoe kan het anders dat twee standplaatsen met hetzelfde aanbod daarin niet zijn toegestaan (branchering), maar een standplaats naast een winkel met dezelfde producten blijkbaar wel?

Uit Standplaatsenbeleid Lansingerland:
3.3 Branchering. De gemeente Lansingerland laat de branchering van standplaatsen vrij, behalve in de centra van de kernen Berkel en Rodenrijs, Bergschenhoek en Bleiswijk. Hier staan we twee standplaatsen met dezelfde soort producten op dezelfde dag niet toe, aangezien op deze locaties meerdere standplaatsen naast of vlakbij elkaar gesitueerd zijn.

Ria van der Burg, Berkel en Rodenrijs

Check Also

Kleingeld

Goedenmorgen. Dag meneer, waarmee kan ik u helpen? Ik wil wat geld storten op mijn …

Geef een reactie