vrijdag 22 november 2019 | week 47
Home » Lezersschrijven » Informatievoorziening laat te wensen over

Informatievoorziening laat te wensen over

Ik ben bewoner van de Gouden Uilbuurt, en zit al enige tijd met smart te wachten op informatievoorziening van onze gemeente over de afsluiting van de rotonde op de Oudelandselaan. In onze wijken is er in het geheel geen zichtbare aankondiging geweest, het informatiebord (welke overigens geen inhoudelijke informatie geeft) staat ter hoogte van de Berkelse Plas. En de gele borden en tekstkarren staan op de Klapwijkseweg. Dit terwijl de vanaf maandag startende afsluiting voor onze wijk waarschijnlijk wel de grootste impact zal hebben. Zonder de rotonde is deze wijk namelijk zeer slecht bereikbaar. Dat deze afsluiting een grote impact heeft kan iedereen begrijpen. En dat de informatievoorziening te wensen over laat is ook al zichtbaar. Kijk alleen maar naar de hoeveelheden fietsers die nu geen omleiding kiezen maar gewoon dwars de rotonde over gaan tussen alle auto’s. Nadat ik vorige week heb geïnformeerd of er tijdelijke ontsluitingen (zoals de bouwweg langs het Manneke) opengesteld zouden worden heb ik deze week (nadat er nog steeds geen plannen en omleidingen zijn gepubliceerd) aan de gemeente gevraagd welke omleidingsroutes zij zullen inrichten voor bewoners uit de Gouden buurten. En welke tijdelijke maatregelen (denk aan een tijdelijke verharding over de middenberm op de Oudelandselaan ter hoogte van de Leeweg, zodat we die Leeweg aan beide kanten als uitvalswegen kunnen gebruiken, het openstellen van de busbaan vanaf de Stationssingel richting de N471 – en natuurlijk met inzet van verkeersregelaars), zodat we de wijk op daartoe geschikte wegen kunnen verlaten?
De afgelopen maand is de Oudelandselaan ter hoogte van het viaduct richting het bedrijventerrein tot 2x toe afgesloten (één keer voor de brand bij Rataplan, en één keer vanwege overstromingen (welke naar mijn laatste informatie nog steeds niet zijn hersteld). Mocht zoiets, of zeg maar een scharing van een vrachtwagen, in de aankomende 3 weken nog een keer gebeuren, dan zitten we praktisch opgesloten in onze wijk. Er zijn een aantal zeer kleine wegen beschikbaar waar personenauto’s elkaar al nauwelijks kunnen passeren (Leeweg en Bastille). En ik vraag me af of de gemeente en veiligheidsdiensten zijn voorbereid op zo’n situatie. Zeker nu de communicatie vooraf over deze plannen ook al zo te wensen overlaat.

Rosalie van Oostrom
Berkel en Rodenrijs

Check Also

Standplaatsenkwestie

Mevrouw Arends wil een punt achter de standplaatskwestie. Nee, haal maar een streep door deze …

Geef een reactie