dinsdag 21 mei 2019 | week 21
Home » Lezersschrijven » Laatste Koningsdag?

Laatste Koningsdag?

Koningsdag is in onze gemeente al decennia lang een geweldige happening. Het hele dorp loopt uit en ontmoet elkaar maar al te graag op deze dag. Er wordt door heel veel vrijwilligers enorm veel energie in gestoken om er jaarlijks een groot feest van te maken. Wat schetst mijn verbazing toen ik hoorde dat de gemeente vergunning heeft verleend voor een foodtruckfestival in het Annie M.G. Schmidtpark in hetzelfde weekend. Wat is hiervan de achterliggende gedachte? Realiseert de gemeente zich niet wat dit mogelijk tot gevolgen zal hebben? Wanneer onze inwoners meer keuzes hebben, dan zal dit ongetwijfeld leiden tot leegloop in de dorpskernen. En dat is dan de doodssteek van de Koningsdag. Want waarom zal het Oranjecomité nog zoveel energie steken in het organiseren van een feest als maar een deel van de inwoners komt? De hele opzet van Koningsdag, een feest voor ALLE inwoners, schiet dan z’n doel voorbij. En dus zou het wel eens de laatste keer kunnen zijn. Tenzij iedereen trouw blijft aan Koningsdag en gezellig de hele dag naar het dorp komt.
Ik roep dan ook iedereen op om gewoon naar het dorp te komen zodat we nog jarenlang kunnen genieten van ons dorpsfeest. En als dat gebeurt ben ik ervan overtuigd dat onze gemeente zal inzien dat het niet zo handig was om op Koningsdag aan anderen vergunningen af te geven!

Petra de Schepper
Bergschenhoek

Check Also

Defecte verlichting busbaan

Na drie weken is er nog steeds niets gedaan aan de niet werkende knipperlichten aan …

Geef een reactie